21 września 2023

Zmniejszenie biustu

Zbyt duże piersi to nie tylko problem estetyczny i przyczyna dyskomfortu, ale także źródło problemów zdrowotnych. Obciążają kręgosłup, powodując ból pleców, ramion i kończyn górnych, mogą także stać się przyczyną zmiany kształtu klatki piersiowej. W rowku podpiersiowym tworzą się bolesne odparzenia, a piersi są często wrażliwe na dotyk i obolałe.

 

Operacja zmniejszenia biustu pomaga w pozbyciu się tych przykrych dolegliwości oraz poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne pacjentki. W czasie zabiegu lekarz usuwa nadmiar tkanki gruczołowej oraz skóry, następnie modeluje nową pierś. Brodawka i otoczka brodawki zostają przemieszczone do góry, co nadaje piersiom naturalny wygląd. Zmniejszenie biustu trwa 3-4 godziny i jest przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym. Operacja pozostawia blizny wokół otoczki oraz odwróconej litery T. Blizny po zabiegu są wyraźne, czerwone i wypukłe, ale wraz z upływem czasu zbledną i ulegną spłaszczeniu oraz staną się znacznie mniej widoczne. Czas gojenia po operacji wynosi zwykle do 14 dni, dreny usuwane są po 1-2 dniach, a szwy po 10. Po zabiegu należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, wskazane jest między innymi noszenie odpowiedniego biustonosza. Przez okres 4-6 tygodni należy także unikać nadmiernej aktywności ruchowej.

 

Zmniejszenie piersi jest zawsze poprzedzone konsultacją z lekarzem, która pozwala na ustalenie motywacji pacjentki, ogólnego stanu jej zdrowia oraz poziomu elastyczności skóry. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, konsultacja z ginekologiem, a w przypadku kobiet w starszym wieku również mammografia. Każda operacja poprzedzona jest wykonaniem planu zabiegu, który polega przede wszystkim na ustaleniu lokalizacji brodawki po zmniejszeniu gruczołu piersiowego.

 

W zdecydowanej większości przypadków zabieg zmniejszenia biustu przynosi trwałe efekty i nie ma potrzeby powtarzania operacji w przyszłości. Redukcja piersi powoduje wyraźne osłabienie przykrych dolegliwości oraz odczuwanego dyskomfortu.

 

PORÓWNANIE EFEKTÓW PRZED I PO

 

 

 

——————–

 

Ile kosztuje operacja zmniejszenia biustu? Jaki jest cennik?

 

  • Pomniejszenie piersi: cena 18000-20000 zł
  • Zmniejszenie otoczek piersiowych (znieczulenie miejscowe): cena 4500 zł
  • Wyłonienie zapadniętych brodawek (znieczulenie miejscowe): cena 5500 zł

 

Jesteś zainteresowana?

Zapraszamy do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-18: ☎ 32 256 36 33

 

Lokalizacja gabinetu: MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

 

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę (w godz. 16-20). Koszt konsultacji: 220 zł.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.