21 września 2023

Powiększanie biustu

Na całym świecie, w dosłownie każdej kulturze, piersi są gloryfikowane jako największy atrybut kobiecości. W oczach mężczyzn to właśnie kształtny biust dodaje kobiecie seksapilu i podkreśla jej zmysłowość. Niestety z tego powodu biorą się też kompleksy wielu kobiet, w których mniemaniu ich biust jest zbyt mały. O ile nie stanowi to problemu natury fizycznej, to w perspektywie może prowadzić do znacznych kłopotów natury psychicznej. Problem ten można rozwiązać dzięki zabiegowi augmentacji, znanemu szerzej jako powiększanie biustu.

 

RODZAJE IMPLANTÓW

 

Operacja powiększania piersi może być wykonana przy użyciu różnych rodzajów implantów. Ze względu na kształt implanty dzielimy na:

• okrągłe, umieszczane pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem,

• anatomiczne, których kształt przypomina kroplę, umieszczane są częściowo pod mięśniem,

• asymetryczne, które stosuje się w przypadku, gdy rozmiar piersi jest nierówny i każda z nich wymaga innego implantu, umieszcza się je pod gruczołem piersiowym.

 

Podział ze względu na rodzaj wypełnienia obejmuje:

• silikon spoisty – ten rodzaj implantu jest stosowany najczęściej, jego największą zaletą jest fakt, że nawet w przypadku uszkodzenia wypełnienie nie przemieszcza się w tkankach,

• silikon ciekły – obecnie niestosowany,

• roztwór soli fizjologicznej – obecnie rzadko stosowany.

 

Najczęściej używa się implantów o powierzchni teksturowanej. Taka faktura zapewnia idealne „przyrastanie” protezy do piersi, co zapobiega jej przemieszczaniu.

 

Wielkość implantu wyrażana jest w mililitrach. Przy doborze wymiaru, oprócz oczekiwań pacjentki, bierze się pod uwagę cały szereg czynników. Należą do nich wysokość i szerokość klatki piersiowej oraz wielkość gruczołów piersiowych. Implanty produkowane są w wielkościach od 100 do 1000 ml, jednak najpopularniejszy jest przedział między 200 a 300 ml.

 

JAK PRZEPROWADZA SIĘ ZABIEG?

 

Aby możliwe było umieszczenie implantu w ciele, chirurg dokonuje nacięcia w odpowiednim miejscu. Najczęściej protezę wprowadza się przez nacięcie wykonane w rowku podpiersiowym. Stosowane są też nacięcia wokół otoczki sutkowej lub w okolicy pach. Wybór konkretnej metody zależy od preferencji pacjentki i jej predyspozycji anatomicznych, a także od zwyczajów, jakie panują w danej klinice.

 

Implant można umieścić pod gruczołem piersiowym, pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem. Wybór konkretnej metody podyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki, każdorazowy implant musi być umieszczony w sposób, który zapewni jego całkowite zasłonięcie.

 

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym i trwa około 2 godzin. Pacjentki pozostawiamy na obserwacji i po 1-dniowym pobycie wypisane są do domu. Kontrolne wizyty zaplanowane są na 2. lub 3. dzień. Jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo, okres rekonwalescencji wynosi około 2 tygodni.

 

PORÓWNANIE EFEKTÓW PRZED I PO

 

 

 

 

——————–

 

Ile kosztuje operacja powiększania biustu? Jaki jest cennik?

 

  • Powiększenie piersi implantami okrągłymi (implanty w cenie): cena 17500 zł

 

Jesteś zainteresowana?

Zapraszamy do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-18: ☎ 32 256 36 33

 

Lokalizacja gabinetu: MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

 

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę (w godz. 16-20). Koszt konsultacji: 220 zł.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.