16 września 2023

Plastyka brzucha

Problemy z obwisłą skórą i mięśniami brzucha dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedyną skuteczną metodą, która pozwoli na rozwiązanie tego problemu jest abdominoplastyka, czyli operacja plastyczna brzucha.

 

Celem operacji jest poprawienie estetycznego wyglądu brzucha. Operacji tej nie wykonuje się u osób bardzo otyłych. Ze względu na bezpieczeństwo pacjentów zwykle nie łączy się tej operacji z jednoczasowym odsysaniem tkanki tłuszczowej. Operacja wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Z cięcia w podbrzuszu odwarstwia się nad powięzią płat skóry, wraz z tkanką podskórną, aż do łuków żebrowych. Po dokładnej kontroli krwawienia umieszcza się w nowym położeniu pępek, usuwa się nadmiar skóry wraz z tkanką podskórną. Warstwowo zeszywa się ranę. Do rany zakłada się dreny na 1 lub 2 dni. Całość pokrywa się opatrunkiem jałowym. Opatrunek zabezpiecza się pasem elastycznym lub specjalnymi uciskowymi majtkami. Pacjentka pozostaje pod obserwacją do następnego dnia. Jeśli proces gojenia przebiega prawidłowo, okres rekonwalescencji wynosi od 2-3 tygodni.

 

 

DLA KOGO JEST OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA?

 

Abdominoplastyka przynosi oczekiwane rezultaty u wszystkich pacjentów, bez względu na płeć czy wiek. Co prawda u osób starszych dochodzi do naturalnego zwiotczenia skóry, jednak nawet w tym przypadku efekty zabiegu mogą być uznane za zadowalające. Operacja plastyczna brzucha jest szczególnie wskazana dla kobiet, u których w wyniku kilkukrotnych porodów doszło do rozciągnięcia mięśni brzucha i skóry.

 

Plastyka brzucha nie powinna być natomiast wykonywana u tych pań, które planują ponowne zajście w ciążę.

 

 

EFEKTY PRZED I PO OPERACJI

 

 

 

——————–

 

Ile kosztuje plastyka powłok brzusznych? Jaki jest cennik?

 

  • plastyka brzucha: cena 17000 zł

 

Jesteś zainteresowana/y?

Zapraszamy do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-18: ☎ 32 256 36 33

 

Lokalizacja gabinetu: MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

 

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę (w godz. 16-20). Koszt konsultacji: 220 zł.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.