22 września 2023

Liposukcja podbródka

Podwójny podbródek bywa kompleksem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Rozwiązaniem dla tego defektu może być liposukcja podbródka. Jest to niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej podbródka.

 

Liposukcja podbródka jest wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Polega ona na dokonaniu kilku delikatnych wkłuć wprowadzających sondy odsysające tkankę tłuszczową. Operacja plastyczna podbródka trwa od godziny do dwóch. Po usunięciu tłuszczu zakłada się opatrunek oraz opaskę uciskową na czas około dwóch tygodni. Zadaniem opatrunku uciskowego jest domodelowanie skóry do nowo uformowanego podbródka. Efekt usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej uzyskujemy po 3-4 tygodniach.

 

Jeżeli chodzi o tradycyjną liposukcję podbródka, to zabieg można wykonać u osób zdrowych, co powinny wykazać prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Najważniejszy po zabiegu jest opatrunek uciskowy, który domodelowuje skórę do nowego podbródka. Ważnymi są także masaże podbródka. Ból po liposukcji podbródka jest stosunkowo niewielki i można go zniwelować stosowanym przez siebie lekiem przeciwbólowym.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.