22 września 2023

Korekcja powiek górnych i dolnych

Upływ czasu sprawia, że skóra wokół oczu staje się bardziej wiotka, co może prowadzić do opadania powiek oraz ograniczać widzenie. Korekcja powiek wykonana przez chirurga plastycznego pozwala na usunięcie tych zmian, zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu i przywrócenie twarzy młodego, wypoczętego wyglądu.

 

Operacja może zostać przeprowadzona w obrębie górnych i dolnych powiek. W zakresie górnych powiek usuwany jest najczęściej nadmiar zwiotczałej skóry. W zakresie dolnych powiek dochodzi nie tylko do zwiotczenia skóry, ale także do powstania tzw. przepuklin tłuszczowych. Plastyka powiek jest najczęściej przeprowadzana u osób powyżej 35 roku życia, ale w niektórych sytuacjach, na przykład w przypadku wrodzonych predyspozycji, konieczne jest wcześniejsze wykonanie zabiegu.

 

Konsultacja z lekarzem pozwala ustalić, czy zabieg będzie pomocny, jakie efekty może przynieść oraz sposób przeprowadzenia korekcji. W czasie wizyty pacjent uzyska wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą podjąć decyzję o poddaniu się operacji. Przed zabiegiem należy wykonać kilka badań i testów, między innymi badanie okulistyczne, które pozwolą na wykluczenie wszystkich możliwych przeciwwskazań do wykonania korekcji.

 

Operacja powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym z dodatkowym znieczuleniem dożylnym. Szwy zostają usunięte po 7 dniach. Obrzęk i zasinienie utrzymują się do 14 dni po zabiegu, a w obrębie powiek dolnych u niektórych pacjentów do 2 miesięcy. Blizny stopniowo blakną i stają się niewidoczne. Po zabiegu trzeba stosować się ściśle do zaleceń lekarza. 

 

PORÓWNANIE EFEKTÓW PRZED I PO

 

 

 

 

 

 

 

 

————-

Korekcja górnych powiek

Cena: 4200 zł

 

Korekcja dolnych powiek

Cena: 5500-6000 zł

 

Potrzebujesz takiego zabiegu?

Zapraszamy do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-18: ☎ 32 256 36 33

 

Lokalizacja gabinetu:

MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

 

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę. Koszt konsultacji: 220 zł.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.