21 września 2023

Podniesienie (plastyka) piersi

Biust to niezwykle ważna część ciała dla każdej kobiety. W raz z biegiem czasu jego kształt może się zmieniać. Wpływ na zmniejszenie jędrności i elastyczności piersi bez wątpienia mają przebyte ciąże, karmienie piersią czy też grawitacja. Ciało młodej kobiety jest zbudowane tak, że kompleks brodawka-otoczka znajduje się nad rowkiem podpiersiowym. Niestety, z biegiem czasu ta wysokość się obniża. Operacje piersi są przeprowadzane tylko u pełnoletnich kobiet. Niemniej jednak, w nagłych przypadkach chorobowych występują wyjątki- po uprzedniej konsultacji oraz otrzymaniu zgody prawnych opiekunów nieletniej pacjentki.

 

Czym jest zabieg modelowania piersi?

 

Modelowanie biustu bardzo często nazywane jest także liftingiem oraz mastopeksją. Zabieg ten polega na podniesieniu i ponownym ukształtowaniu opadających piersi. W przeważającej liczbie przypadków to operacja przeprowadzana ze względów estetycznych. Podczas zabiegu wspomniany kompleks brodawka- otoczka zostaje podniesiony na odpowiednią wysokość. Lifting piersi zostaje także przeprowadzony po wyjęciu implantów w celu przywrócenia odpowiedniego kształtu i elastyczności biustu. W przypadku, kiedy opadnięcie biustu łączy się z wyraźną stratą ich objętości oraz jędrności doskonałym wyjściem jest uzupełnienie ich objętości za pomocą implantów piersiowych. Każda z pacjentek powinna być w pełni świadoma, że podniesienie piersi nie jest zabiegiem, który zatrzyma skutki upływającego czasu oraz działanie sił grawitacyjnych. Głównym celem tej operacji jest wymodelowanie atrakcyjnego biustu z własnych tkanek jednocześnie dając kobiecie szanse na dalsze karmienie piersią.

 

Jak wygląda lifting biustu?

 

Przed rozpoczęciem zabiegu bez wątpienia lekarz poświęci nam wystarczającą ilość czasu, by odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania. Po wykonaniu odpowiednich zdjęć chirurg zadecyduje o tym, jaką metodą będzie przeprowadzany zabieg. Każda z pacjentek zostaje poddane znieczuleniu ogólnemu. Sama operacja trwa około dwóch godzin.

 

W zależności od stopnia zaawansowania ptozy oraz efektów jakie są oczekiwane lekarz decyduje się na jedną z kilku możliwych form modelowania. Pierwszą z nich jest cięcie wokółotoczkowe, które polega na owalnym cięciem wokół otoczki brodawki. Za pomocą tej metody leczy się tylko ptozę małych i lekkich piersi- większy ciężar spowodowałby deformację piersi. Kolejna z form to tzw. metoda B- stosowana przy średniej i umiarkowanej ptozie. Kolejny sposób modelowania to periareolar resekcji z cięciem wertykalnym, który polega na prowadzeniu cięcia wokół brodawki, a następnie pionowo w dół. 

 

Po zakończeniu operacji pacjentka pozostaje na obserwacji do następnego dnia. Po skontrolowaniu opatrunku udaje się do domu.

 

PORÓWNANIE EFEKTÓW PRZED I PO

 

 

 

 

 

 

Przy bardzo dużym zwiotczeniu, nie wystarczy tylko operacja cięcia wokół otoczki, konieczne jest dodatkowe nacięcie w kształcie odwróconej litery T i taka też czynność została wykonana w powyższym przypadku.

 

——————–

 

Ile kosztuje operacja podniesienia piersi? Jaki jest cennik?

 

  • Podniesienie opadających piersi z cięcia wokół otoczki: cena 13000 zł

 

Jesteś zainteresowana?

Zapraszamy do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-18: ☎ 32 256 36 33

 

Lokalizacja gabinetu: MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

 

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę (w godz. 16-20). Koszt konsultacji: 220 zł.

Opieka nad stroną: Proper Media

ul. Powstańców 34

40-954 Katowice 

tel: 32 256 36 33

tel: 602 33 50 60

Rejestracja wizyt możliwa jest od poniedziałku do piątku, w godz. 13:00-18:00.