Plastyka powiek – na czym polega?

5 września 2019, 10:17

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy – to wersja dla optymistów, ale też mówi się, że po nich widać wiek właściciela i tu niestety trzeba przyznać rację. Wraz z upływem lat bowiem skóra na powiekach opada i w okolicach oczu pojawia się tłuszcz, który utrudnia nam widzenie, a co za tym idzie, codzienne funkcjonowanie. Na ratunek znów przychodzi medycyna estetyczna, ponieważ akurat ten proces można kontrolować i zahamować. Wszystko po to, abyśmy wyglądali młodziej i czuli się piękniejsi. Taki zabieg odejmuje nam kilka lat i nadaje twarzy młodzieńczej świeżości.

Medialny kult młodości

Od dobrych kilku lat w mediach – telewizji, internecie i w gazetach kreuje się poczucie piękna, estetyki, które cenione jest nie tylko u kobiet, ale też u mężczyzn. Wszechobecne reklamy różnych kosmetyków przeciwzmarszczkowych, które podobno mają zdziałać cuda – wystarczy tylko wetrzeć w okolice oka i działa!!! Podobno, ale z tym bywa różnie. Okładki magazynów zdobią wymodelowane makijażem i w programach graficznych twarze. Gwiazdy i celebryci otwarcie mówią, że najbardziej interesujące jest to, co młode i piękne. A co z tymi nieszczęśnikami, którzy według obecnych kanonów piękna pozostają w tyle, albo dosięgnął ich upływ czasu (co nie jest dziwne, bo wszystkich przecież to spotka)?

Każda z tych osób bierze sobie do serca (świadomie czy bardziej intuicyjnie) wszystkie rady stylistek telewizyjnych, idoli i wielu gwiazd. Korzystamy więc z wszelkich nowinek technicznych, jakie oferuje medycyna estetyczna, a wszystko po to, aby wpasować się w ideał piękna kreowany przez znanych i lubianych. Chwalimy się potem cudownym efektem zabiegu. Dumnie kroczymy ulicami i prezentujemy swoje nowe, odmłodzone oblicze światu. Wszystko po to, aby dążyć do ideału.

Stąd właśnie narodził się pomysł na plastykę powiek – jeden z najmniej inwazyjnych, ale też najpopularniejszych zabiegów w chirurgii plastycznej. Ma on na celu korektę wyglądu twarzy, odmłodzenie. Spojrzenie staje się wtedy bardziej wyraziste i zmianę ujrzymy niemal natychmiast.

Po co nam ten zabieg?

Jest na to najprostsze z możliwych wyjaśnienie: nadmiar skóry na powiecie powoduje, że gdy patrzymy na siebie w lustrze, wydajemy się starsi i bardziej zmęczeni. Do tego dochodzi dyskomfort w widzeniu, czyli mamy solidne powody, aby ten zabieg sobie zafundować. Przecież tu nie chodzi tylko o wygląd, ale też o nasze bezpieczeństwo. Sama operacja jest na tyle prosta, że może być wykonana w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym. A po zabiegu praktycznie nie odczuwamy bólu. O blizny też nie musimy się martwić, gdyż lekarz wykonuje nacięcie w załamaniu powieki, dzięki czemu po zagojeniu jest niemal niewidoczne.

Co najważniejsze, operuje się nie tylko górną powiekę, ale też dolną – wszyscy pewnie znacie pojęcie „worków pod oczami”. To zmora każdego z nas – jak na dłoni widać każdą nieprzespaną noc, zmęczenie pracą czy objaw starzenia się. Jeśli można temu zaradzić, aby choćby tylko poprawić sobie nastrój, to czemu nie skorzystać. Blizna w tym przypadku będzie na linii rzęs, więc znów nie ma się o co martwić. W niektórych przypadkach usuwana jest też przepuklina tłuszczowa.

Co z tym kultem młodości?

Patrząc na okładki gazet, zadbane gwiazdy w telewizji nie sposób zadać sobie pytania, czy kult młodości to coś złego? Chyba nie jest tak do końca, ponieważ młodość to równie oznaka dobrego zdrowia, czyli w sumie nie ma w tym nic złego, ponieważ każdy chce zachować dobre zdrowie na długie lata, a schludny i nienaganny wygląd przydaje się również w kontaktach biznesowych. Tak wiec dbanie o siebie nie oznacza tylko zewnętrznej metamorfozy, ale też wpływa na całe ciało, nasze samopoczucie zarówno fizyczne i psychiczne. Warto więc poświęcić się, aby poczuć się lepiej we własnym ciele, prawda? Lepsze to niż wieczne narzekanie wpływające na nas bardzo niekorzystnie. Przywróćmy więc sobie chęć i energię do życia.

Koszt zabiegu:

korekta powiek dolnych: 4500 zł

korekta powiek górnych: 3000 zł

Kategoria: