Zmniejszanie biustu

Zmniejszanie biustu (piersi) – Katowice, Śląsk 

  • Redukcja chirurgiczna dużych piersi: cena 8500-12000 PLN
  • Zmniejszenie otoczek sutkowych: cena 3000 PLN

Cena konsultacji: 150 PLN

Zbyt duże piersi to nie tylko problem estetyczny i przyczyna dyskomfortu, ale także źródło problemów zdrowotnych. Obciążają kręgosłup, powodując ból pleców, ramion i kończyn górnych, mogą także stać się przyczyną zmiany kształtu klatki piersiowej. W rowku podpiersiowym tworzą się bolesne odparzenia, a piersi są często wrażliwe na dotyk i obolałe.

pomniejszenie piersi

Operacja zmniejszenia biustu pomaga w pozbyciu się tych przykrych dolegliwości oraz poprawia samopoczucie fizyczne i psychiczne pacjentki. W czasie zabiegu lekarz usuwa nadmiar tkanki gruczołowej oraz skóry, następnie modeluje nową pierś. Brodawka i otoczka brodawki zostają przemieszczone do góry, co nadaje piersiom naturalny wygląd. Zmniejszenie biustu trwa 2-3 godziny i jest przeprowadzone w znieczuleniu ogólnym. Operacja pozostawia blizny na dole piersi oraz wokół otoczki brodawki. Blizny po zabiegu są wyraźne, czerwone i wypukłe, ale wraz z upływem czasu zbledną i ulegną spłaszczeniu oraz staną się znacznie mniej widoczne. Czas gojenia po operacji wynosi zwykle do 14 dni, dreny usuwane są po 1-2 dniach, a szwy po 10. Po zabiegu należy przestrzegać wszystkich zaleceń lekarza, wskazane jest między innymi noszenie odpowiedniego biustonosza. Przez okres 4-6 tygodni należy także unikać nadmiernej aktywności ruchowej.

Zmniejszenie piersi jest zawsze poprzedzone konsultacją z lekarzem, która pozwala na ustalenie motywacji pacjentki, ogólnego stanu jej zdrowia oraz poziomu elastyczności skóry. Przed zabiegiem konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, konsultacja z ginekologiem, a w przypadku kobiet w starszym wieku również mammografia. Każda operacja poprzedzona jest wykonaniem planu zabiegu, który polega przede wszystkim na ustaleniu lokalizacji brodawki po zmniejszeniu gruczołu piersiowego.

W zdecydowanej większości przypadków zabieg zmniejszenia biustu przynosi trwałe efekty i nie ma potrzeby powtarzania operacji w przyszłości. Redukcja piersi powoduje wyraźne osłabienie przykrych dolegliwości oraz odczuwanego dyskomfortu.

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości