Powiększanie biustu

Na całym świecie, w dosłownie każdej kulturze, piersi są gloryfikowane jako największy atrybut kobiecości. W oczach mężczyzn to właśnie kształtny biust dodaje kobiecie seksapilu i podkreśla jej zmysłowość. Niestety z tego powodu biorą się też kompleksy wielu kobiet, w których mniemaniu ich biust jest zbyt mały. O ile nie stanowi to problemu natury fizycznej, to w perspektywie może prowadzić do znacznych kłopotów natury psychicznej. Problem ten można rozwiązać dzięki zabiegowi augmentacji, znanemu szerzej jako powiększanie biustu.

Augmentacja polega na chirurgicznym umieszczeniu implantów pod każdą z piersi. Dzięki takiemu zabiegowi możliwe jest powiększenie biustu oraz pozbycie się problemu obwisłych piersi.

RODZAJE IMPLANTÓW

Operacja powiększania piersi może być wykonana przy użyciu różnych rodzajów implantów. Ze względu na kształt implanty dzielimy na:
• okrągłe, umieszczane pod gruczołem piersiowym lub pod mięśniem,
• anatomiczne, których kształt przypomina kroplę, umieszczane są częściowo pod mięśniem,
• asymetryczne, które stosuje się w przypadku, gdy rozmiar piersi jest nierówny i każda z nich wymaga innego implantu, umieszcza się je pod gruczołem piersiowym.
Podział ze względu na rodzaj wypełnienia obejmuje:
• silikon spoisty – ten rodzaj implantu jest stosowany najczęściej, jego największą zaletą jest fakt, że nawet w przypadku uszkodzenia wypełnienie nie przemieszcza się w tkankach,
• silikon ciekły – obecnie niestosowany,
• rotwór soli fizjologicznej – rzadko stosowany rodzaj wypełnienia, implant jest napełniany dopiero po umieszczeniu go w ciele,
• ekspandery Bakera – implant zawiera silikon oraz specjalny zawór, który umożliwia dopełnienie protezy już po umieszczeniu jej w ciele, najczęściej używany przy operacjach zmiany płci.

Najczęściej używa się implantów o powierzchni teksturowanej, czyli idealnie gładkiej. Taka faktura zapewnia idealne „przyrastanie” protezy do piersi, co zapobiega jej przemieszczaniu.

Wielkość implantu wyrażana jest w mililitrach Przy doborze wymiaru, oprócz oczekiwań pacjentki, bierze się pod uwagę cały szereg czynników. Należą do nich wysokość i szerokość klatki piersiowej, wielkość gruczołów piersiowych, proporcje podstawy czy wielkość miednicy. Implanty produkowane są w wielkościach od 100 do 1000 ml, jednak najpopularniejszy jest przedział między 200 a 300 ml.

JAK PRZEPROWADZA SIĘ ZABIEG?

Aby możliwe było umieszczenie implantu w ciele, chirurg dokonuje nacięcia w odpowiednim miejscu. Najczęściej protezę wprowadza się przez nacięcie, wykonane wzdłuż fałdu pod piersią. Stosowane są też nacięcia wokół otoczki sutkowej lub w okolicy pach. Wybór konkretnej metody zależy od preferencji pacjentki i jej predyspozycji anatomicznych, a także od zwyczajów, jakie panują w danej klinice.

Implant można umieścić pod gruczołem piersiowym, pod mięśniem lub częściowo pod mięśniem. Wybór konkretnej metody podyktowany jest uwarunkowaniami anatomicznymi pacjentki, każdorazowy implant musi być umieszczony w sposób, który zapewni jego całkowite zasłonięcie.

Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu całkowitym i trwa około 2 godzin. Po plastyce piersi pacjentka poddawana jest hospitalizacji, która trwa od 1 do 2 dni. Zarówno przed zabiegiem, jak i po nim, konieczne jest przyjmowanie antybiotyków, jako że do organizmu zostaje wprowadzone ciało obce.

PORÓWNANIE EFEKTÓW PRZED I PO


Powiększanie biustu (Katowice, Śląsk)

Ile kosztuje powiększanie piersi? Jaki jest cennik?

Powiększanie piersi implantami:  cena 12500 – 16000 zł

Jesteś zainteresowana?

Zapraszam do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-19: ☎ 32 256 36 33

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę (w godz. 16-19) w centrum Katowic

Cena konsultacji: 150 PLN

Lokalizacja gabinetu:

MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

JAKLIK - C2A (2)

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości