Podniesienie-plastyka piersi

Biust to niezwykle ważna część ciała dla każdej kobiety. W raz z biegiem czasu jego kształt może się zmieniać. Wpływ na zmniejszenie jędrności i elastyczności piersi bez wątpienia mają przebyte ciąże, karmienie piersią czy też grawitacja. Ciało młodej kobiety jest zbudowane tak, że kompleks brodawka-otoczka znajduje się nad fałdą podpiersiową. Niestety, z biegiem czasu ta wysokość się obniża. Operacje piersi są przeprowadzane tylko u pełnoletnich kobiet. Niemniej jednak, w nagłych przypadkach chorobowych występują wyjątki- po uprzedniej konsultacji oraz otrzymaniu zgody prawnych opiekunów nieletniej pacjentki.

Czym jest zabieg modelowania piersi?

Modelowanie biustu bardzo często nazywane jest także liftingiem oraz mastopeksją. Zabieg ten polega na podniesieniu i ponownym ukształtowaniu opadających piersi. W przeważającej liczbie przypadków to operacja przeprowadzana ze względów estetycznych. Podczas zabiegu wspomniany kompleks brodawka- otoczka zostaje podniesiony na odpowiednią wysokość. Lifting piersi zostaje także przeprowadzony po wyjęciu implantów w celu przywrócenia odpowiedniego kształtu i elastyczności biustu. W przypadku, kiedy opadnięcie biustu łączy się z wyraźną stratą ich objętości oraz jędrności doskonałym wyjściem jest uzupełnienie ich objętości za pomocą implantów piersiowych. Każda z pacjentek powinna być w pełni świadoma, że podniesienie piersi nie jest zabiegiem, który zatrzyma skutki upływającego czasu oraz działanie sił grawitacyjnych. Głównym celem tej operacji jest wymodelowanie atrakcyjnego biustu z własnych tkanek jednocześnie dając kobiecie szanse na dalsze karmienie piersią.

Jak wygląda lifting biustu?

Przed rozpoczęciem zabiegu bez wątpienia lekarz poświęci nam wystarczającą ilość czasu, by odpowiedzieć na wszystkie nurtujące nas pytania. Po wykonaniu odpowiednich zdjęć chirurg zadecyduje o tym, jaką metodą będzie przeprowadzany zabieg. Każda z pacjentek zostaje poddane znieczuleniu ogólnemu. Sama operacja trwa od około półtorej godziny to trzech i pół.

W zależności od stopnia zaawansowania ptozy oraz efektów jakie są oczekiwane lekarz decyduje się na jedną z kilku możliwych form modelowania. Pierwszą z nich jest cięcie wokółotoczkowe, które polega na owalnym cięciem wokół otoczki brodawki. Za pomocą tej metody leczy się tylko ptozę małych i lekkich piersi- większy ciężar spowodowałby deformację piersi. Kolejna z form to tzw. metoda B- stosowana przy średniej i umiarkowanej ptozie. Kolejny sposób modelowania to periareolar resekcji z cięciem wertykalnym, który polega na prowadzeniu cięcia wokół brodawki, a następnie pionowo w dół. Istnieją także takie formy jak cięcie o kształcie odwróconej litery T oraz modelacja kompleksu sutek- brodawki.

PRZED I PO

Podniesienie piersi z cięcia wokół otoczki

4-podniesienie piersi z ciecia wokol otoczki

podniesienie piersi z cięcia wokół otoczki

Po zakończeniu operacji

Zabieg zakończony pozytywnie to zdecydowanie powód do radości. Niemniej jednak, kilka kolejnych dni może być nieco uciążliwa dla pacjentki – bóle oraz siniaki w okolicach piersi. W wielu przypadkach kobiety odczuwają także ogólne zmęczenie i osłabienie. Po zakończeniu operacji każda pacjentka zostaje w szpitalu na jeden bądź dwa dni. Przed wyjściem zostaje zmieniony opatrunek, a pacjentka musi unikać przez jakiś czas wysiłku fizycznego.

——————–

Podniesienie piersi (lifting biustu)

Orientacyjna cena operacji: 6500-7500 PLN

Potrzebujesz takiej operacji?

Zapraszam do rejestracji na konsultację, codziennie w godz. 13-19: ☎ 32 256 36 33

UWAGA: konsultacje odbywają się w każdą środę w centrum Katowic

Cena konsultacji: 150 PLN

Lokalizacja gabinetu:

MEDIPOL, ul. Powstańców 34, 40-954 Katowice

Masz dodatkowe pytania? Skontaktuj się teraz!

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości