Plastyka brzucha

Plastyka brzucha – Katowice, Śląsk – cena: 8500-11000 PLN

Cena konsultacji: 150 PLN

Problemy z obwisłą skórą i mięśniami brzucha dotyczą zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Jedyną skuteczną metodą, która pozwoli na rozwiązanie tego problemu jest abdominoplastyka, czyli operacja plastyczna brzucha.

Celem przeprowadzania plastyki brzucha jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej oraz zbędnych partii skóry, co w konsekwencji prowadzi do spłaszczenia brzucha i wzmocnienia mięśni ściany jamy brzusznej. Ten rozległy zabieg chirurgiczny wykonywany jest pod całkowitym znieczuleniem, a okres gojenia trwa zwykle około 14 dni.

plastyka brzucha

PRZYCZYNY WYSTĘPOWANIA PROBLEMU

Przyczyn deformacji brzucha jest bardzo wiele. Najczęściej sprowadzają się one do gwałtownej redukcji masy ciała. U kobiet źródłem zwiotczenia skóry i mięśni brzucha jest zazwyczaj przebyta ciąża lub, w przypadku osób otyłych, nagła redukcja tkanki tłuszczowej. Efektowi obwisłej skóry często towarzyszą nieestetyczne rozstępy. Inną częstą przyczyną tego problemu jest funkcyjna wada jamy brzusznej, powodująca rozstęp mięśni prostych jamy brzusznej i ich osłabienie. Podczas zabiegu, oprócz usunięcia nadmiaru skóry, dokonuje się redukcji odstępu między mięśniami prostymi.

Obwisły fałd skóry u mężczyzn jest efektem znacznej redukcji wagi. W ich przypadku operacja plastyczna brzucha nie rozwiązuje problemu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Dzieje się tak ponieważ w organizmie mężczyzny tłuszcz najczęściej odkłada się bezpośrednio w jamie brzusznej, a nie pod skórą.

PRZEBIEG OPERACJI

Abdominoplastyka jest przeprowadzana pod całkowitą narkozą. Ze względu na rozległość zabiegu, przed jego rozpoczęciem pacjent wymaga odpowiedniego przygotowania. Na 12 godzin przed operacją nie wolno spożywać posiłków, a ze względu na znaczne ryzyko wystąpienia zatorów, konieczne jest podawanie odpowiednio dużej ilości płynów. Aby nie dopuścić do wystąpienia tromboembolii stosowane jest obandażowanie kończyn dolnych.

Po wykonanym zabiegu pacjent podlega co najmniej dwudniowej hospitalizacji, podczas której zostaje unieruchomiony, ze względu na umieszczenie drenów w ranie pooperacyjnej.

W zależności od potrzeb, abdominoplastyka może objąć:
• redukcję nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej w dolnej części brzucha,
• redukcję nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej na powierzchni całego brzucha,
• redukcję nadmiaru skóry i tkanki tłuszczowej połączoną ze wzmocnieniem mięśni prostych brzucha.

DLA KOGO JEST OPERACJA PLASTYCZNA BRZUCHA?

Abdominoplastyka przynosi oczekiwane rezultaty u wszystkich pacjentów, bez względu na płeć czy wiek. Co prawda u osób starszych dochodzi do naturalnego zwiotczenia skóry, jednak nawet w tym przypadku efekty zabiegu mogą być uznane za zadowalające. Operacja plastyczna brzucha jest szczególnie wskazana dla kobiet, u których w wyniku kilkukrotnych porodów doszło do rozciągnięcia mięśni brzucha i skóry.

Plastyka brzucha nie powinna być natomiast wykonywana u tych pań, które planują ponowne zajście w ciążę (zabieg nie utrudnia zajścia w ciążę, ani nie komplikuje jej przebiegu, natomiast efekt rozciągnięcia skóry może powrócić po kolejnym porodzie), jak również wtedy, gdy pacjentka karmi piersią lub od narodzin dziecka nie minął jeszcze rok.