Liposukcja podbródka

Liposukcja podbródka – Katowice (Śląsk)

cena:  2700-3000 PLN

Cena konsultacji: 150 PLN

Podwójny podbródek bywa kompleksem zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn. Rozwiązaniem dla tego defektu może być liposukcja podbródka. Jest to niezbyt skomplikowany zabieg chirurgiczny polegający na usunięciu tkanki tłuszczowej podbródka.

Liposukcja podbródka jest wykonywana zazwyczaj w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym. Polega ona na dokonaniu kilku delikatnych wkłuć wprowadzających sondy odsysające tkankę tłuszczową. Operacja plastyczna podbródka trwa od godziny do dwóch. Po usunięciu tłuszczu zakłada się opatrunek oraz opaskę uciskową na czas około dwóch tygodni. Zadaniem opatrunku uciskowego jest domodelowanie skóry do nowo uformowanego podbródka. Efekt usunięcia nadmiaru tkanki tłuszczowej uzyskujemy po 3-4 tygodniach.

Dostępna jest także laserowa liposukcja podbródka, co jest stosunkowo nową metodą. Jest to bardzo efektywny sposób, ponieważ usuwa większe zbiory komórek tłuszczowych. Zabieg polega na wykorzystaniu energii świetlnej służącej do ogrzania komórek tłuszczowych, jednak nie jest on polecany osobom chorym na cukrzycę, cierpiącym na niedoczynność nerek i wątroby czy też mającym problemy z krzepliwością krwi. Odpowiednie przygotowanie do tego liposukcji podbródka polega na wykonaniu wszystkich badań niezbędnych do znieczulenia ogólnego. Na dwa-trzy tygodnie przez zabiegiem nie należy również przyjmować leków, które zmniejszają krzepliwość krwi, ponieważ może to skutkować powstaniem krwiaków i trudnościami z gojeniem. Każdy pacjent przez zabiegiem jest konsultowany przez anestezjologa.

Jeżeli chodzi o tradycyjną liposukcję podbródka, to zabieg można wykonać u osób zdrowych, co powinny wykazać prawidłowe wyniki badań laboratoryjnych. Najważniejszy po zabiegu jest opatrunek uciskowy, który domodelowuje skórę do nowego podbródka. Ważnymi są także masaże podbródka. Ból po liposukcji podbródka jest stosunkowo niewielki i można go zniwelować stosowanym przez siebie lekiem przeciwbólowym.

Liposukcja podbródka z pewnością może poprawić samoocenę i uwolnić od noszenia golfów. Jeżeli podwójny podbródek spędza sen z powiek, warto zastanowić się nad tym zabiegiem.