Korekcja powiek

Korekcja powiek  (Katowice, Śląsk) – cena:

korekta powiek dolnych: 4500 zł

korekta powiek górnych: 3300 zł

Cena konsultacji: 150 PLN

Upływ czasu sprawia, że skóra wokół oczu staje się bardziej wiotka, co może prowadzić do opadania powiek oraz ograniczać widzenie. Korekcja powiek wykonana przez chirurga plastycznego pozwala na usunięcie tych zmian, zmniejszenie odczuwanego dyskomfortu i przywrócenie twarzy młodego, wypoczętego wyglądu.

Operacja może zostać przeprowadzona w obrębie górnych i dolnych powiek. Zabieg jest stosowany najczęściej w przypadku przepuklin tłuszczowych i ptozy, czyli opadania powiek lub obu tych wad jednocześnie. W czasie korekcji chirurg plastyczny usuwa nadmiar skóry oraz tzw. worki tłuszczowe, które znajdują się pod oczami, a także jeśli okaże się to konieczne, niektóre części mięśnia okrężnego oka. Plastyka powiek jest najczęściej przeprowadzana u osób powyżej 35 roku życia, ale w niektórych sytuacjach, na przykład w przypadku wrodzonych predyspozycji, konieczne jest wcześniejsze wykonanie zabiegu.

Konsultacja z lekarzem pozwala ustalić, czy zabieg będzie pomocny, jakie efekty może przynieść oraz sposób przeprowadzenia korekcji. W czasie wizyty pacjent uzyska wszystkie potrzebne informacje, które pozwolą podjąć decyzję o poddaniu się operacji. Przed zabiegiem należy wykonać kilka badań i testów, między innymi badanie okulistyczne, które pozwolą na wykluczenie wszystkich możliwych przeciwwskazań do wykonania korekcji.

Operacja powiek przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym. Szwy zostają usunięte po 7 dniach. Obrzęk i zasinienie utrzymują się do 14 dni po zabiegu, a w obrębie powiek dolnych u niektórych pacjentów do 2 miesięcy. Blizny stopniowo blakną i stają się niewidoczne. Po zabiegu trzeba stosować się do zaleceń lekarza. Należy ograniczyć wysiłek fizyczny, który może powodować podnoszenie ciśnienia krwi. Oczy mogą stać się bardziej wrażliwe na światło i łzawić, dlatego warto zaopatrzyć się w okulary przeciwsłoneczne. Większość osób, które poddają się zabiegowi korekcji powiek jest w stanie czytać i wykonywać wszystkie codzienne czynności już w kilka dni po operacji.

PRZED I PO