Korekcja blizn i tatuaży

Korekcja blizn i tatuaży (Katowice, Śląsk):
  • mała blizna: cena 800 PLN
  • większa blizna: cena 1500 PLN
  • wycięcie małego znamienia: cena 550 PLN (każde następne: 100 PLN)
  • wycięcie zmiany nowotworowej: cena od 600 PLN
  • wycięcie zmiany nowotworowej z przeszczepem skóry: cena 1800-2500 PLN

Cena konsultacji: 150 PLN

Bywa, iż w okresie dojrzewania robimy rzeczy, których później żałujemy. Jedną z nich jest tatuaż. Gdy wkraczamy w dorosłość posiadanie go wydaje nam się atrakcyjne, jednak po latach okazuje się, że może nawet przeszkadzać. Chociażby w znalezieniu pracy. Konserwatywny pracodawca nie zatrudni bowiem osoby posiadającej tatuaż. Ponadto jeżeli barwnik nie został wprowadzony pod skórę przez profesjonalistę może pociągnąć to za sobą negatywne skutki zdrowotne takie jak np: zakażenie.

Podobnie wygląda sytuacja z nabytymi bliznami. Pozostające znamiona nie są atrakcyjne. Wpływają niejednokrotnie na nasze samopoczucie oraz dalsze życie. Niezależnie od powodu powstania blizny, bywa ona uciążliwa. Nie tylko ze względów estetycznych. ale również zdrowotnych.

Jeżeli któraś z wyżej wymienionych sytuacji dotyczy właśnie Ciebie, nie zwlekaj, możesz to zmienić. Korekcja tatuaży jest zabiegiem polegającym na wycięciu fragmentu skóry pod którym znajduje się barwnik oraz jego ponownym zszyciu. Odbywa się to przeważnie parokrotnie, kawałek po kawałku przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Nie częściej niż co 3 miesiące. Jak widać zatem łatwiej jest tatuaż zrobić, niż go usunąć.

Korekcja blizn wygląda bardzo podobnie. Polega na wycięciu miejsca wskazanego przez pacjenta oraz jego zszyciu. Rezultatem jest skorygowanie wielkości blizny, wygładzenie, spłycenie oraz niejednokrotnie zmiana jej kierunku. Stosuje się ją wówczas, gdy znamiona są zbyt duże, nieakceptowane, bądź mają wpływ na zdrowie pacjenta.

Korekcja blizn i tatuaży przeprowadzana jest z miejscowym znieczuleniem. Nie ma potrzeby usypiania pacjenta, gdyż są one stosunkowo nie wielkimi zabiegami. Gwarantują pozbycie się niechcianych znamion na ciele oraz poprawienie kondycji zdrowotnej, czy też samopoczucia pacjenta. W zależności od tego jakie były jego oczekiwania. Należy jednak pamiętać, iż nie ma możliwości całkowitego pozbycia się blizn. Obydwa zabiegi skutkują pojawieniem się takowych w związku z czym trzeba dokładnie stosować się do zaleceń lekarza.